sdílej hru

World of Tanks

World of Tanks popis hry

Epické tankové bitvy z období 2 světové války. Akční MMO hra pro více hráčů s prvky střílečky, realtimové strategie, RPG a simulátorů. Tanky jsou detailně zpracované podle svých skutečných předloh z první poloviny 20. století. Tankové bitvy jsou realistické a zároveň dobře hratelné, tanky jsou snadno ovladatelné. Před zapojením do hry projde začínající hráč tréninkem, kde se seznámí s obsluhou a řízením tanků a poté se společně s ostatními hráči setká v napínavé bitvě.

Tanky

Hra World of Tanks dává na výběr z vice než stovky strojů, které byly navrženy a vyrobeny mezi lety 1930 až 1950. Známé tanky T34, Tiger, nebo Pershing a další z Československa, Ameriky, Německa, Francie, SSSR, Japonska, Velké Británie a Číny. Hra obsahuje tři hlavní typy tanků lehké, střední a těžké. Jako podpora v bojích slouží také stíhače tanků a dělostřelectvo a ve hře najdete i prototypy vozidel, které nakonec nikdy nebyly nasazeny v bojích, například některé francouzské tanky a německé tanky série E.

tanky z první poloviny 20 století

Lehké tanky

Dobré pro boj zblízka proti podobným lehčím tankům a také pro ničení nepřátelského dělostřelectva. Díky své rychlosti a mobilitě mohou snadno prozkoumat terén a odhalit pozice tanků soupeře. Kvůli slabšímu pancíři jsou snadněji zranitelné.

Stíhače tanků

Jsou vybaveny silným čelním pancířem a jejich děla mohou ostřelovat nepřítele z velké vzdálenosti. Slouží hlavně jako obranné jednotky. Jejich nevýhodou je slabší boční a zadní pancéřování, v boji s lehčím, rychlejším tankem jsou pomalejší a méně obratné.

Dělostřelectvo

Palebnou silou podporuje v soubojích těžší tanky, pomáhá lehkým tankům zničit odolnější protivníky.

Munice

Podle použité zbraně mají hráči na výběr z následujících typů munice: Průbojná (AP), Podkaliberní (APCR), Explozivní (HE) a Kumulativní (HEAT). Jako zbraň jde použít i tank, kterým lze najíždět a narážet do nepřátelských tanků a tím je vyřadit ze hry.

hra s tanky, bojuje se v různém prostředí i počasí

Herní mapy

Rozloha map je od 1km2 až po 25km2 podle množství objektů a lokality, ve které se tanková bitva hraje. Bojištěm mohou být pole, lesy, pouště, průmyslové oblasti i městská zástavba. Stavby a objekty ve hře je možné ničit, nebo využívat ke schování a zamaskování tanku. Bojiště jsou situovány do několika světadílů, podle toho se liší počasí a povětrnostní podmínky a také se mohou tankové bitvy odehrávat v různou denní dobu. Mapy jsou podobné historickým mapám, kde během 2. světové války probíhaly skutečné tankové bitvy.

Jak hrát World of Tanks

Tato online hra je zdarma ke stažení. Klikněte na tlačítko hraj hru zdarma a budete přesměrováni na oficiální stránky, kde najdete také podrobnější, aktuální návod na hraní této hry. Zkontrolujte minimální požadavky na systém, hardware počítače a volné místo na pevném disku. Získejte svůj herní účet, stáhněte hru na pevný disk a nainstalujte. Spusťte hru a můžete začít hrát.

Nároky hry na systém a hardware

minimální
  • operační systém: Windows XP 32-bit
  • procesor: 2,2 GHz podpora SSE2
  • grafika: GeForce 6800 / ATI HD X2400 XT s 256 MB RAM; DirectX 9.0c
  • paměť RAM: Windows XP 1,5 GB, Windows Vista/7/8/10 2GB
  • volné místo HDD: 16 GB
doporučený
  • operační systém: Windows XP / Vista / 7 / 8 / 10 - 64-bit
  • procesor: Intel Core i5-3330
  • grafika: GeForce GTX660 (2GB) / Radeon HD 7850 2GB, DirectX 9.0c
  • paměť RAM: 4GB
  • volné místo HDD: 30GB
tankové bitvy ve hře world of tank

Hry MMO